Opis

Dyskusja związana z propozycjami rozbudowy, krytyką konstrukcji urządzenia multiZAP++ (dawniej zapper++). 

Problem z uruchomieniem multizapa

Fora

Witam. 

Mam problem z uruchomieniem MultiZapa. Urządzenie mam zlutowane na płytce prototypowej. Dodam że wcześniej na stykowej miałem takie same objawy. Urządzenie się uruchamia, klawiatura działa, lcd działa ale po wybraniu klawisza A i zadaniu częstotliwości nieraz się uruchomi poprawnie , nieraz się zawiesi a nieraz mam krzaczki na lcd. połączenia sprawdzałem z trzy razy.może ktoś spotkał się już z takim problemem. dołączam fotki. Pozdrawiam

Złożenie multiZAP++

Fora

Witam.

Mam pytanie do majsterkowiczów udzielających się na forum.Czy  mógłbym prosić kogoś z bardziej " elektronicznych" o złożenie multiZAP+++ w najnowszej wersji? Oczywiście odpłatnie. Niestety ja nie dam rady podjąć się tego. 

Proszę o odp. na priv.

multiZAP+

Fora

Witam wszystkich.

Zbudowałem niedawno multiZAPa. Chciałbym go wzbogacić o funkcje multiZAP+ ale nie mogę nigdzie znaleźć opisu jak to zrobić i jakie podzespoły trzeba dokupić.

Proszę o link lub podpowiedź.

Pozdrawiam Michał

Obciążenie testowe do multiZAPa

Fora

Poproszę o szczegółowe parametry rezystorów do zbudowania obciążenia testowego do kalibracji obwodu do multizapa-jakiej mają być mocy,niektóre są niebieskie inne brązowe,nie jestem pewien jakie są odpowiednie.Czy kolory pasków na rezystorach mają być po konkretnej stronie a także jakie diody należy użyć i jak je zabudować, z której strony plus a której minus?Ile jest potrzebnych rezystorów?

Problem z uruchomieniem multiZAPa

Fora

Mam problem z uruchomieniem multiZAPa. Po podłączeniu do akumulatora i próbie uruchomienia klawiaturą (#) wyświetlacz pokazuje :

Error calibrat.

w0 :255 w1:0

a w trakcie podłączenia do komputera pokazuje:

multiZAP NANO3

2019-07-03 [PC]

dioda czerwona na module  miga i buzer pika 

Czy popełniłem jakiś błąd podczas wgrywania oprogramowania? zdjęcie jak to wygląda

 

Ad9850

Fora

Dzień dobry. Kolejna ciekawostka po złożeniu multizaPA. Działa wszystko jest o dziwo ok. Niemniej jednak nie mogę na oscyloskopie wyregulowac ad9850. Nadaje freq 10 Hz i na 2 i 4 pinie dołączam oscyloskop. Wyświetla ok 50hz. Kręcenie potencjometr nic nie daje. Dodam że jeden egz złożyłem i mam działający. Więc podmieniłem ad 9850 by wykluczyć jego awarię. Na pierwotnym Multizap ie da się wyskalowac precyzyjnie by dawał zadania ilość Hz. Zglupialem. Gdzie szukać ewentualnej przyczyny. Wszystko poza brakiem regulacji działa poprawnie. 

Z góry dziękuję za podpowiedz

Dla koni - derka

Fora

Otrzymałem taką informację: W załącznikach wysłałam zdjęcia konia - Herosa wystrojonego w cudowną derkę ,, MADE IN BIOTRONIKA,,. Heros przestał kaszleć (kaszel chroniczny od lat) i odzyskał siły po 9-ciu zabiegach:  1 dzień 1x candida, 2 dzień 1x myko, 3 dzień 1x chlam., 4 dzień 1x candida itd...

Dane techniczne maty:

Po każdej stronie 4 (lub 5 cewek) 55 zwojów drutu 0,4mm o promieniu 10cm. Cewki jednej sekcji są połączone szeregowo, a obie sekcje połączone równolegle. Wszystkie cewki generują pole zgodnie tj. analogicznie jak to ma miejsce w macie.

Kon       derka

multiZAP++ prototyp dyskusja

Fora

nucleo

Prace nad multiZAPem trwają. Urządzenie będzie miało o wiele większe możliwości niż pierwotnie planowałem.

  • Będzie mógł generować dowolne obwiednie sygnału: sinus, piłozębne, prostokąt, zadane przez użytkownika dowolny kształt.
  • Elektrody 0-200kHz   0-12V
  • Cewki 0-12V  0-40kHz
  • Obwód pomiarowy rezystancji będzie galwanicznie odizolowany. Obsługa EAV (elektro-akupunktura Volla) w pierwotnej wersji oraz pomiar reakcji układu wegetatywnego na markery częstotliwościowe podawane matą lub fizycznie wkładane próbki do elektrody.
  • Docelowo wyświetlacz graficzny pokazujący skany i opadanie wskazówki na wykresie. Najpewniej e-paper z uwagi na wysoką czytelność w terenie.

Zamieszczam schemat obwodów generowania sygnału na cewkach (analogowe) i elektrodach w celu zebrania waszych komentarzy i uwag, które można jeszcze uwzględnić na etapie projektowania.

Sercem urządzenia jest NUCLEO L432KC, które eliminuje konieczność stosowania zewnętrznych generatorów sygnału, potencjometrów elektronicznych itp.. Bardzo się upraszcza urządzenie i możliwości znacznie rosną.

Nowy downloader skryptów terapii

Fora

downloaderPrzed uruchomieniem konieczne jest zainstalowanie Microsoft Visual C++ 2015 Redistributable (x86), dokładanie pliku: vc_redist.x86.exe.

Należy podłączyć urządzenie do portu USB i wybrać odpowiednią terapię z menu Terapie. Następnie wybrać przycisk  Download therapy script

Obsługuje freePEMF i multiZAP (wszystkie wersje oprogramowania).

 

Problemy przy pierwszych uruchomieniach.

Fora

 

Witam.

       Niedawno skończyłem składanie trzech multiZapów. Ponieważ moja wiedza elektroniczna jest bardzo znikoma, powstawały one w wielkich bólach, ale koniec końców już je mam.Tutaj bardzo dziękuję  Krzyśkowi za jego nieocenioną pomoc w formie filmików instruktażowych, wielki szacun za stworzenie strony biotronika.pl. oraz dzięki dla wszystkich ludzi dobrej woli za zaangażowanie w rozwój tego projektu.

Teraz do meritum.
Szukam pomocy w rozwiązaniu problemów, na które natrafiłem podczas pierwszych uruchomień.