Opis

Dyskusja związana z propozycjami rozbudowy, krytyką konstrukcji urządzenia multiZAP++ (dawniej zapper++). 

Problem z klawiaturą

Fora

Dzień dobry...

Po złożeniu i jakimś cudem po odpaleniu multizapa wszystko wygląda OK, poza jednym. Nie mogę wyłączyć urządzenia przy pomocy gwiazdki. Włączanie # działa (dziwne nie trzeba 3 sek. po jednorazowym naciśnięciu następuje szybka kalibracja i się uruchamia)

Po wnikliwym sprawdzeniu okazało się, że cyfry 1, 4, 7 i gwiazdka (pierwsza kolumna na klawiaturze) nie działają. Bowiem wpisując częstotliwość przy wyk. cyfr 1, 4 i 7 nie działają.

Kupiłem 3 klawiatury u jednego sprzedawcy. Czy to możliwe by były uszkodzone?
Proszę o radę

 

 

Dla koni - derka

Fora

Otrzymałem taką informację: W załącznikach wysłałam zdjęcia konia - Herosa wystrojonego w cudowną derkę ,, MADE IN BIOTRONIKA,,. Heros przestał kaszleć (kaszel chroniczny od lat) i odzyskał siły po 9-ciu zabiegach:  1 dzień 1x candida, 2 dzień 1x myko, 3 dzień 1x chlam., 4 dzień 1x candida itd...

Dane techniczne maty:

Po każdej stronie 4 (lub 5 cewek) 55 zwojów drutu 0,4mm o promieniu 10cm. Cewki jednej sekcji są połączone szeregowo, a obie sekcje połączone równolegle. Wszystkie cewki generują pole zgodnie tj. analogicznie jak to ma miejsce w macie.

Kon       derka

multiZAP++ prototyp dyskusja

Fora

nucleo

Prace nad multiZAPem trwają. Urządzenie będzie miało o wiele większe możliwości niż pierwotnie planowałem.

  • Będzie mógł generować dowolne obwiednie sygnału: sinus, piłozębne, prostokąt, zadane przez użytkownika dowolny kształt.
  • Elektrody 0-200kHz   0-12V
  • Cewki 0-12V  0-40kHz
  • Obwód pomiarowy rezystancji będzie galwanicznie odizolowany. Obsługa EAV (elektro-akupunktura Volla) w pierwotnej wersji oraz pomiar reakcji układu wegetatywnego na markery częstotliwościowe podawane matą lub fizycznie wkładane próbki do elektrody.
  • Docelowo wyświetlacz graficzny pokazujący skany i opadanie wskazówki na wykresie. Najpewniej e-paper z uwagi na wysoką czytelność w terenie.

Zamieszczam schemat obwodów generowania sygnału na cewkach (analogowe) i elektrodach w celu zebrania waszych komentarzy i uwag, które można jeszcze uwzględnić na etapie projektowania.

Sercem urządzenia jest NUCLEO L432KC, które eliminuje konieczność stosowania zewnętrznych generatorów sygnału, potencjometrów elektronicznych itp.. Bardzo się upraszcza urządzenie i możliwości znacznie rosną.

Nowy downloader skryptów terapii

Fora

downloaderPrzed uruchomieniem konieczne jest zainstalowanie Microsoft Visual C++ 2015 Redistributable (x86), dokładanie pliku: vc_redist.x86.exe.

Należy podłączyć urządzenie do portu USB i wybrać odpowiednią terapię z menu Terapie. Następnie wybrać przycisk  Download therapy script

Obsługuje freePEMF i multiZAP (wszystkie wersje oprogramowania).

 

Problemy przy pierwszych uruchomieniach.

Fora

 

Witam.

       Niedawno skończyłem składanie trzech multiZapów. Ponieważ moja wiedza elektroniczna jest bardzo znikoma, powstawały one w wielkich bólach, ale koniec końców już je mam.Tutaj bardzo dziękuję  Krzyśkowi za jego nieocenioną pomoc w formie filmików instruktażowych, wielki szacun za stworzenie strony biotronika.pl. oraz dzięki dla wszystkich ludzi dobrej woli za zaangażowanie w rozwój tego projektu.

Teraz do meritum.
Szukam pomocy w rozwiązaniu problemów, na które natrafiłem podczas pierwszych uruchomień.

Dobór komponentów

Fora

Witam, czy ten https://www.tme.eu/pl/details/lu200-v2/bezpieczniki-polimerowe-tht/ece/erf-lu200v2/
bezpiecznik polimerowy 2A będzie dobry do tego projektu? Nie widziałem  w TME bezpiecznika wyglądającego tak samo jak na liście części.

Od razu jeszcze zapytam o kondensator elektrolityczny:

https://www.tme.eu/pl/details/eeueb1e471/kondensatory-elektrolityczne-tht-105c/panasonic/

Parametry i cena są zbliżone do tego na liście, czy taki będzie w porządku?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam Adam

Problem z wgraniem skryptu

Fora

Witam. Zainstalowałem sterowniki CH341SER.ZIP , Arduino 1.8.5 , wybrałem programator ArduinoISP, płytka Arduino Nano, pobrałem https://github.com/biotronika/multiZAP, wypakowałem otworzyłem plik MultiZAP, wybrałem port, pobrałem informacje o płytce - wynik:

BN: Nieznana płytka
VID: 1A86
PID: 7523
SN: [Wgraj najpierw jakikolwiek szkic]

próbuje wgrać i wyskakuje komunikat:

In file included from sketch\multiZAP_menu.h:13:0,