Opis

Wszystko o miniVOLL, EAV, elektroakupunkturze, elektropunkturze, Ryodoraku, Vegatest, Aurikuloterapii

kidney

Witam.

Według książki "Garnuszewski Zbigniew Renesans akupunktury" punkt  Rangu (Nerka 2),

jest punktem uspokajającym, sedatywnym a w programie qiwellness w polu sed. kidney jest 1. 

Czy jest to błąd w programie czy w książce?

kid

Acupen

Acupen przyszedł. Zrobiłem przeróbkę, jak w opisie. Bez przeróbki mocno kopał jak na baterię 1,5 V Po przeróbce działa delikatniej i czuć impulsy. Na punkcie JG4 wyczuwalny był nawet kierunek nerwu do palca i kawałeczek w drugą stronę po którym poszedł impuls. Można by nawet rysować trasy meridianów. Książka Kuchty z atlasem obowiązkowa, wg mnie dobrze opracowana. Zgłębienie tematu trochę potrwa. Zaczynam testy kontrolne od siebie.

Druga część urządzenia qiWELLNESS

I jest już prototyp qiWELLNESS - druga część miniVOLLa.

Można dowolnie kształtować impulsowy sygnał wyjściowy od 12-40V lub podawać napięcie stałe. Oczywiście także jest zmiana biegunów potrzebna przy oddziaływaniu na punkty aktywne meridianów. Całość mieści się jednej dodatkowej płytce do miniVOLLa.

image

Przykład typowego sygnału do pobudzania meridianów.

miniVOLL (EAV) działa świetnie

No i się udało. Jestem zaskoczony, że było to takie proste. Prototyp działa. Na razie wynik tylko jest na ploterze Arduino, ale pomiary są wyjątkowo wygodne w porównaniu do fabrycznego AMSCAN-a z którym miałem przyjemność pracować. Zastanawiam się czy nie zrobić prostego urządzenia EAV jako niezależne od multiZAPa. Taka przystawka do PC. Oczywiście ten obwód wejdzie w skład multiZAPA. Zabieram się za pisanie programu diagnostycznego na komputer. Będzie na każdą platformę bo będzie w java-ie.