multiZAP++ dyskusja

multiZAP++

Dla elektroników umieszczam wyniki moich badań i prac szukając rozwiązania dla dość zaawansowanego urządzenia do biorezonansu. Proszę o wasze uwagi i opinie. Forum działa. Komentarze też.

Niektóre założenia projektu:

 • Na tyle prosty w budowie, aby była w stanie go złożyć osoba nie znająca elektroniki. Dopuszczalny pewien kompromis w redukcji ilości elementów.
 • Zasilanie własne, pozbawione konieczności komunikacji z komputerem lub zasilaczem w trakcie terapii. Tym samym eliminacja niekorzystnych i niebezpiecznych zakłóceń.
 • Brak zasilaczy impulsowych wprowadzających zakłócenia po stronie zasilania. W organizmie komunikacja komórkowa i wewnątrz komórkowa następuje na poziomie ekstremalnie słabych sygnałów eklektycznych i elektromagnetycznych, poniżej poziomu szumu. Wobec tego należy eliminować wszystkie zakłócenia.
 • Zapewnienie liniowości układu wykonawczego, eliminacja harmonicznych (zniekształceń sygnału).
 • Niska impedancja wyjścia (elektrycznego).
 • Odporność na zwarcia.
 • Samo-kalibrujące się urządzenie, tak, aby amator nie potrzebował specjalistycznego sprzętu. Zabudowany układ pomiarowy.
 • Układ pomiary powinien działać także w trakcie pracy, aby, była możliwość dokonania pomiaru dla skanowanego pasma, zakresu częstotliwości. Mierzy się wielkość prądu na podstawie ipedancji obciążenia (organizmu). Spektrum powinno być zapisywane na łatwo przenaszalnym nośniku.
 • Popularny nośnik do przenoszenia programów terapeutycznych w języku bioZAP. 
 • Łatwość publikacji i pobierania skryptów terapii z sieci Internet.
 • Osprzęt tj. elektrody, zasilacz, maty i inne urządzenia wystandaryzowane. Np. zgodne z  free-PEMF, zapper-plus itp.

Układ zasilania:
Akumulator żelowy 12V 1,3Ah
Stabilizator 5V 7805 zasilający generator DDS, układ pomiarowy oraz układ generowania zasilania -5V
Pompa kondensatorowa ICL 7660 do wytworzenia napięcia -5V dla układu pomiarowego.

 

Urządzenie włącza się klawiaturą przez podtrzymanie klawisza # do momentu wystartowania programu i wysterowania sygnałem wysokim pinu D4 arduino nano.
Układ w stanie spoczynku pobiera mniej niż 60uA, jednak wydaje się rozsądnym dodać rezystor rozładowujący kondensator 10uF (np. 1-2 Mom).
Klawiatura standardowa 0-9, A-D, *,#.  Podłączana do pinów D5 do D12. W pinie D9 nietypowo podłączona dioda.

zasilanie

Układ wykonawczy i pomiarowy. Sterowanie opiera się na potencjometrach elektronicznych DS1803-010. Są one sterowane z tych samych co sterownik wyświetlacza LCD na I2C  (A4 i A5). Adres I2C ustawiony przez podłączenie pinów A0, A1, A2 do masy.  Wejście podłączone do ZOUT2 (pulsujący sinus) modułu AD985x. Układ DDS to 9850 (zalecany) lub 9851. Przerobione jest sterowanie na trzy zaciski.

ukl-wyk

Układ zasilania maty. Wejście tj. baza tranzystora npn przez opornik podłączona do OUT1 modułu AD985x (prostokąt). Trzeba pamiętać o ustawieniu współczynnika wypełnienia potencjometrem modułu generatora DDS. Zasilanie w ten sposób maty ma sens do 70-80kHz. Dotyczy to mat o małej ilości zwojów (niskiej indukcyjności).

ukl-maty

Wyświetlacz LCD sterowany jest przez magistralę I2C. Sterownik HD44780. Należy pamiętać o właściwym określeniu jego adresu.

LCD

Buzer 5V na D13, docelowo D0.

Czytnik kart SD podłączony do pinów: D2, D3,D13 i A0 (wymagana jest ingerencja w standardową bibliotekę).

Pin A7 do pomiaru napięcia baterii zasilającej przez mostek podobny do zastosowanego w free-PEMF.

Niedługo umieszczę pełny schemat, ale muszę dopracować prototyp II generacji.
Zapraszam do komentowania konstrukcji. Jest dostępne po zalogowaniu.
 

 

Tagi

Plik

Komentarze

Warto byłoby równolegle z zapowaniem na określonej częstotliwości zaatakować "robactwo" zmiennym polem EM. Marzy mi się połączenie zappera z generatorem Rife'a. Jeżeli układ wyjściowy dla cewek i mat pozostanie tak jak tutaj zaproponowano (z niskim limitem częstotliwościowym) to można by się zastanowić nad posterowaniem cewek z dzielnika czestotliwości (licznika). Sygnały dla zappera i cewek siłą rzeczy byłyby zsynchronizowane i raz na parę cykli zappera padałby synchronicznie strzał EM. Być może pozwoliło by to wyeliminować podstawową wadę zappera czyli brak efektów w głębszych obszarach ciała. Idealnie jednak byłoby mieć cewkę działającą z pełną częstotliwością zappera i móc stosować je jednocześnie.

Pozdrawiam

Dodane przez Krakers w odpowiedzi na

Dla układu wyjściowego to nie problem. Wystarczy zamienić MOSFET na taki o mniejszej pojemności bramki  lub  zastosować tranzystor bipolarny i sprawa załatwiona. Jednak cewki na częstotliwości powyżej 100kHz zasilane sygnałem prostokątnym to inna bajka.

Większość pewnie się wyjaśni po publikacji całości schematu ale ... mam pare pytań.

1. czy fabryczne, powiedzmy "wzorcowe" zappery jakie były analizowane generują przebieg sinusoidalny ? Chodzi oczywiście o tryb pracy z "celowaniem" w konkretny patogen a nie pierwotny projekt Huldy Clark ze stałą częstotliwością (prostokątną). Jeżeli ma być czysty sinus to powstaje pytanie z jaką dokładnością i w jakim marginesie działają częstotliwości "z tabelki". Jaki jest margines błędu.

2. LM358 i tajemnicze wejście na A6. Z kodu jeszcze nie widać co się będzie działo z wartością zwrotną z A6 - czy będzie to informacja typu "vega test" czy też informacja służąca do ustalenia poziomu zapowania, czy jest to jakaś detekcja zwarcia ?

2a. Skoro sygnał generowany jest z kosmicznego AD811 to czemu informacja zwrotna ma być ze wzmacniacza o pewnie 100x mniejszym paśmie LM358 ?

3. Czy można prosić o zamieszczenie przebiegu z oscyloskupu sygnału z AD811 w okolicy 380kHz ? Najbardziej zależałoby mi na prostokącie 50% (czy tym co z niego zostaje). Próbuje złożyć trochę powiedzmy tańszy i mocniejszy obwód wyjściowy i chciałbym wiedzieć czy warto dalej z tym kombinować.

4. AD811 ma prąd wyjściowy na poziomie 100-150mA. "Zapowany Obiekt" dostanie jeszcze trochę mniej. Czy to nie za mało ? Jak to się ma do rozwiązań fabrycznych ?

5. W NTV i NTNS była mowa o unikaniu stosowania zewnętrznych zasilaczy i przetwornic by nie przepuścić niechcianych składowych częstotliwościowych do wyjścia. Jak to się ma do stosowania 7660 ?

6. Może się jakoś strasznie pomyliłem ale 7660 pobiera jakieś 200uA a więc jak mają one zasilić AD811 do pełnego zakresu 100mA ?

Dodane przez Krakers w odpowiedzi na

1. Ja testowałem dosyć dokładnie  Varigamma. Kwestia generowania sygnału pozostawia wiele do życzenia. Problemów jest kilka. Impedancja wyjściowa. Nawet jeśli na sucho wygląda fajnie. Po podłączeniu obciążenia jest o wiele gorzej. 

2. Trzeba zrobić kalibrację i pomiar prądu. To oprogramowanie postało w 1 dzień więc czego więcej tu oczekiwać. Program musi powstać od nowa.

2a. Nie ma znaczenia x razy pasma. Częstotliwość na wejściu to 900kHz maksymalnie a to przenosi LM358

3. Można, w wolnej chwili od spania wrzucę.

4. 1mA to maksymalne bezpieczne obciążenie dla człowieka. Typowo używa się 20uA-500uA. 120-150mA to obciążenie zwarciowe.

5. Dlatego należy zasilać bez przetwornic indukcyjnych. Można zastosować +12v/GND dla AD811 wtedy nie ma żadnej przetwornicy. Jednak napięcie Vmin wynosi minimalnie 0,5V lub zastoswać +12V/-5V i mamy pełny zakres, ale zasilanie ujemne lekko pulsujące. Nie ma wpływy jeśli sygnał jest wyłącznie dodatni, a tak tu jest.

6. 7660 pobiera do 200uA, ale to zasilanie samego układu. Wydajność źródła na wyjściu wynosi do kilkudziesięciu mA. Prąd zwarciowy nie ma znaczenia, bo jest realizowany z dodatniego zasilania, a nie ujemnego (przy zasilaniu +12V/-5V). Przy zasilaniu +24V/-5V po prostu spadnie napięcie zasilające AD811 i obniży się tym samy prąd zwarcia, bo rezystancja źródła 7660 ma na to wpływ. Takie samoregulujące się zabezpieczenie.

 

podobny przyrząd Sweeper ma elektrody mosiężne oraz pętlę indukcyjną o średnicy 40 cm, 1.2 Om,

jest zasilany z akumulatora, do elektrod dostarcza prądu do 3 mA.

pola magnetycznego nie udało się pomierzyć.

Spooky2, to cały kombajn zbudowany z przetwornicy na XL6007 (daje + / 13 V, po 150 mA na kanał.), wzmacniacz wyjściowy to 2 x TMS3001 z ogranicznikiem prądowym na 100 mA, daje na wyjściu +/- 10V jak komuś takie napięcie potrzebne, wyjście wzmacniacza ma szeregowy opornik 51 Om.

daje chyba wszystkie możliwe przebiegi napięć, zasilany z zewnętrznego zasilacza 5V, 2A.

chyba THS3001 ?

na obrazku jak to wyglada u mnie na 380 kHz (jedna z czestotliwosci kretkow boreliozy podobno)  1-wyjscie na koncowki "zappujace" (obciazone czy nie - nie robi roznicy), 2 - sygnal z AD9850 (mimo prob terminacji, dopasowania itd jak widac dzwoni). Nie wiem czy jest sens tutaj pchac sie z buciorami i pokazywac ten uklad, nie spelnia on niektorych zalozen, przykladowo mosfety wymagaja radiatorow i nie wiem czy moge w ogole je zamontowac w zamknietej obudowie. Bardzo chcialbym tylko zobaczyc jak prostokat prezentuje sie na tej czestotliwosci z AD811.

Dodane przez Krakers w odpowiedzi na

AD811 przewiduje tylko do wzmocnienia sygnału sinosuidalnego. Prostokąt na wyjscie pojdzie z komparatora odpowiednio zasilonego vmin i vmax. Latwiej to zrealizowac w ten sposob. Przełączanie wyjścia sinus-prostokąt na przekaźniku.

Dodane przez Krakers w odpowiedzi na

beat that !

Tak to powinno wyglądać ! tak naprawde sygnał źródłowy i wynikowy mam w fazie ale przy poprzednim obrazku najwyraźniej się pomyliłem (mam dwa bliźniacze tory pracujące równolegle). tutaj dalem tak samo by łatwo było porównać.

kiedy można spodziewać się wersji "oficjalnej" ? Mam wrażenie że prace stanęły ...

Dodane przez Krakers w odpowiedzi na

Dużo się dzieje w kwestii organizacji warsztatów free-PEMF, a także ja byłem na kursie z EAV i Vega-test. Plan jest na 10/2017 - wersja podstawowa działa, ale trzeba napisać od nowa soft. Stawiam na końcówkę października.

Dodane przez Krzysiek w odpowiedzi na

To może chociaż zdradzi Pan schemat i soft do pomiaru natężenia pola magnetycznego ? Na najnowszym materiale wystawionym na NTV widać że taki istnieje :)

Przydało by się on w przypadku gdy ktoś miałby ochotę zastosować niestandardową cewkę. Ja kombinuję z cewkami w kształcie wydłużonym by można jak największą część kręgosłupa umieścić w polu. W przypadku standardowej proponowanej maty z cewek kolistych (spolaryzowanymi w jedna stronę z przerwami), siłą rzeczy pojawiają się obszary w których pola sąsiednich cewek muszą się znosić.

Być może przy instrukcji montażu cewek warto byłoby podawać nie tylko generowane pole ale również indukcyjności cewek ?

Pozdrawiam.

 

Witam.

Czy mulltiZAP++ będzie zbudowany na bazie multiZAP czy będzie trzeba budować go od poczatku?

Chodzi o to czyjuż można zacząć budować multiZAP jeśli docelowo będę chciał zbudować multiZAP++

Pozdrawiam

 

multiZAP+ i multiZAP++ sa rozszerzeniami wersji podstawowej. Trzeba będzie dodać kilkanaście części do multiZAPa. Chodzi o to aby podstawowa konstrukcja nie była za skomplikowana.

Próbowałem z różnymi bibliotekami, zatrzymałem się na bibliotece write. Korzystałem z arduino 1.8.5. v instal.

Wszystko gotowe tylko ten program mnie zatrzymał, bo nie umie tego skompilować.

Kiedy nowa wersja oprogramowania?