Grzybica paznokci

Urządzenie

zapper-plus

Opis

 Jest to jedyna metoda całkowicie wymyślona przeze mnie. Zacznę od genezy pomysłu na tą terapię. Kilkanaście lat borykałem się z lekooporną grzybicą paluchów obu stóp. Przeszedłem w tym czasie wiele kuracji, więcej niż mam palców u nóg i rąk, a stosowanie leków doustnych na grzybicę nie jest przecież obojętne dla zdrowia. Próbowałem także metod alternatywnych. Najlepsze rezultaty, które uzyskałem to ograniczenie całkowitego upośledzenia płytki paznokcia. Powierzchnia wyglądała dobrze, ale grzybnia bez problemu potrafiła przetrwać w korzeniu paznokcia i się znowu rozwinąć. Badania mykologiczne najczęściej kończyły się wynikiem ujemnym. Próbowałem również użyć zappera Huldy Clark. Bez rezultatów. Po zobaczeniu programu Zapper mity i fakty oraz po zapoznaniu się z badaniami in vitro, skonstruowałem ulepszone urządzenie zapper-plus. Opis jak to działa i link do badań.

Natężenie płynącego prądu przez palucha u nogi oraz kciuk u ręki powinno wynosić od 20 do 50uA. Dla palca od 15 do 40uA. jeśli będziemy stosować terapię u kilku palców naraz, należy prądy zsumować. W przypadku stosowaniu kilku elektrod połączonych razem lub długiej elektrody paskowej uzyskujemy połączenie równoległe.  Stosowanie małych prądów, rzędu 15-50uA wymagać będzie modyfikacji zappera-plusa. Jeśli terapię zastosujesz do kilku palców na raz i chcesz uzyskać prąd powyżej 100uA nie modyfikuj urządzenia.

Krokiem pierwszym jest  zmodyfikowanie zappera-plusa (wyłącznie kiedy jest konieczne). Wartość mierzonego prądu zależy od użytego urządzenia pomiarowego. Ja mam urządzenie z amperomierzem 0-100uA z dodatkowym rezystorem przeskalowującym na x10 (czyli 0-1000uA). Wobec tego rezystor bocznikujący należy odłączyć  jak pokazano to na zdjęciu. Ta zmiana powoduje, że będziemy używać skali oryginalnej mikroamperomierza do tej terapii. (bez przeskalowania). W przypadku amperomierzy 75 i 50uA po modyfikacji miernik zapper-plus będzie także pokazywał prąd w skali oryginalnej.

Z lewej przed, z prawej po modyfikacji.

PrzedPo

Uwaga: Po modyfikacji nie wolno używać przycisku testu baterii, a po skończeniu tej terapii przywrócić urządzenie zapper-plus do stanu początkowego.

Terapia składa się z dwóch zabiegów:

  1. Zastosowaniu lakieru do leczenia grzybicy - ja zastosowałem dostępny bez recepty firmy Scholl [2017-05]
  2. Użycia zappera-plusa przez 2 tygodnie - 2 x dziennie po 21 minut.

1. Lakier należy kupić i postępować zgodnie z receptą do niego dołączoną. Do pierwszego spiłowania płytki paznokcia najlepiej kupić metalowy pilnik do paznokci, który po pierwszym użyciu wyrzucamy. Spiłowujemy paznokcie tak, aby przecienić płytkę paznokcia na całej jego powierzchni, ale tak, aby nie dopiłować do skóry znajdującej się pod nim. Jest to bardzo ważne, bo lakieru nie możemy nanosić na skórę. Lakierem malujemy wyłącznie płytkę paznokcia. Jeśli płytka jest maksymalnie cienka to lakier powinien skutecznie zahamować aktywny rozwój grzybicy w odsłoniętej części paznokcia. Nie działa jednak na grzybnię znajdującą się w jego korzeniu. Lakier i pilniki z nim dostarczone należy stosować zgodnie z instrukcją czyli następne tygodnie i miesiące.

2. Po pierwszym zabiegu z lakierem rozpoczynamy terapię zapperem. Ma na celu wyeliminować grzybnię z korzenia paznokcia.

Będziemy potrzebować:

  1. Chusteczki higieniczne lub ręcznik papierowy
  2. Wodny roztwór soli kuchennej. Na szklankę letniej wody dwie-trzy łyżki stołowe. Najlepiej zastosować atomizer do rozprowadzania. Można też mieszaninę srebra koloidalnego (suplement) z roztworem soli kuchennej. Patrz na dodatek na dole strony.
  3. Zappera-plusa oraz okablowania do niego
  4. Kawałka blachy miedzianej - wycinamy elektrodę paskową. Długość zależy od ilości palców, które chcemy poddać terapii. Więcej o elektrodach.
  5. Elektrody odpływowej, może być obrączkowa lub nawet rurkowa, która będzie przytrzymywana podbiciem pięty. Ja stosuję klamrową.
  6. Plaster bez opatrunku z wiskozy (można przedzierać go w rękach).

zapper-plus1

 

Terapię zapperem zaczynamy od rozgrzania stopy/ręki w ciepłej wodzie, ponieważ lepsze ukrwienie to lepsza przewodność prądu. W przypadku stopy można posłużyć się pumeksem i zetrzeć martwy naskórek tuż przy płytce paznokcia. Zabieg z pumeksem robimy tylko raz - powinien on zapewnić odpowiednią przewodność skóry na cały okres terapii. Do rozgrzania możemy wykorzystać free-PEMF - program 2 z cewką pomarańczową zawiniętą 2 razy na nogach/rękach. Po rozgrzaniu stóp/rąk wycinamy pasek chusteczki higienicznej szerokości około 7 mm i nasączamy ją roztworem soli. Zakładamy ją na końcu palca u nasady paznokcia. Następnie nakładamy elektrodę paskową i przyklejamy do palca. Podłączamy elektrody. Zabieg trwa 2 x 10 minut + 1 minuta. Przez pierwsze 10 minut plus (czerwony zacisk) podłączamy do palca, a minus (czarny) do elektrody odpływowej. Po 10 minutach zamieniamy zaciski. Po następnych 10 minutach zamieniamy ponownie i odczekujemy tylko 1 minutę, po czym odłączamy urządzenie. Regulujemy potencjometrem prąd 20-50uA / palucha (15-40uA/ innego palca).  Jeśli wartość wzrośnie ponad miarę to go zmniejszamy. W przypadku zbyt małego prądu trzeba poprawić montaż elektrody lub dopilnować odpowiedniego przygotowania palca do zabiegu.

zapper-plus2

Po podłączeniu elektrod jak na zdjęciu włączamy urządzenie przełącznikiem do góry, następnie ustawiamy prąd w środkowo-górnym przedziale potencjometrem. Przekręcając zgodnie ze wskazówkami zegara prąd zwiększamy, a przeciwnie zmniejszamy. Na początku może być problem z uzyskaniem właściwego natężenia w zakresie, ale już po około 3 minutach powinno się udać ustawić minimalny jego poziom.

Jeśli elektroda jest długa zakładamy ją na kilka palców naraz. Prąd powinien być odpowiednio większy. Każdą nogę/rękę zappujemy osobno.

Terapię zapperem stosujemy przez 14 dni - 2 x dziennie. Niezależnie od niej stosujemy się do zaleceń producenta lakieru przeciwgrzybiczego do paznokci. Po około 12 miesiącach płytka paznokcia paluch powinna w całości odrosnąć zdrowa. U palców ręki pełny odrost trwa około 6 miesięcy.

 

[Dodano 06.06.2017]

Jeden z użytkowników zainspirował mnie sposobem na zwiększenie skuteczności terapii. 

Mając zappera-plusa należy wyprodukować roztwór srebra koloidalnego* [opis tutaj] o zawartości około 50 ppm. Aby osiągnąć tę zawartość należy czas drugiej fazy wytwarzania należy wydłużyć do około 6h-8h. Następnie takiego roztworu używamy do nasączania chusteczki/ręcznika. Chodzi o to, żeby pojedyncze atomy srebra, które dysocjują do jonów Ag+ wprowadzić do miejsca wokoło paznokcia i do jego korzenia. Zabieg znany jest pod nazwą jonoforeza. Srebro działa silnie bakterio i grzybobójczo. W przypadku zastosowania takiego roztworu zawsze podłączamy elektrodę przy paznokciu do zacisku dodatniego (czerwonego) oraz nie zamieniamy biegunów przez cały czas zappowania (około 20 minut).

Dodam także, że produkcja srebra koloidalnego na bazie roztworu soli kuchennej nie daje takiego samego roztworu jak opisanego na portalu. Fakt proces jest szybszy, ale tworzy się wtedy nierozpuszczalny w wodzie chlorek srebra, który opada na dno w postaci białego nalotu, który z czasem ciemnieje. 

(*) Rozumiany jako roztwór soli srebra, jego jonów Ag+, a nie kolargol (koloid srebra w żelu)

 

Skrypt

# Dla zapper-plusa skrypt jest niepotrzebny