Więcej programów w freePEMF

Fora

Witam.

Zbudowałem freePEMF i działa. Czy jest możliwość dodania  jeszcze jednego programu do kodu w arduino. Jestem w stanie zamienic np antystress & medytacja na aktywację szyszynki ale czy jest możliwość dodania czwartego lub więcej programów

Pozdrawiam??

Dodane przez maciusiek610 w odpowiedzi na

Cześć,

Da się to zrobić, ale niestety bez zmian w oprogramowaniu się nie obejdzie.

Możliwe rozwiązania (od najprostszego do najtrudniejszego):

1. Tak jak pisano wcześniej, można zastąpić program nr.1 jakimś innym wgranym przez siebie na urządzenie - terapia wgrana na EEPROM.
(nie jest to dokładnie to czego oczekujesz, ponieważ dalej można korzystać tylko z trzech programów)

2. Zmieniasz programy w kodzie źródłowym: https://github.com/biotronika/freePEMF/blob/master/freePEMF.ino
Programy znajdują się w tablicy internalProgram[] - linie 942 do 021. Po zmianie wgrywasz oprogramowanie na urządzenie. Zmiany powinny być zrobione analogicznie do tego co jest obecnie w tablicy tj. uwzględnienie znaku konca lini \n, cudzysłowów, @ na samym końcu tablicy itp.
(wciąż masz 3 programy, ale są to dokładnie te których potrzebujesz)

3. Zmieniasz kod źródłowy tak aby obsługiwał 4 pogramy. W tym rozwiązaniu należałoby wprowadzić zmiany w kilku miejscach w kodzie i przeanalizować czy nie "zepsuło" się obecnej logiki w kodzie + dodanie programu do tablicy wspomnianej w pkt 2.
(skoro pytasz jak to zrobić to nie polecam tego rozwiązania dla Ciebie)

Pozdrawiam

No właśnie próbuję punkt 3. Ale nie bardzo mi to wychodzi. Trochę piszę w środowisku arduino i coś tam rozumiem, ale nie na takim poziomie :-) . będę próbował dalej :-)