freePEMF duo - bluetooth

Fora

Witam;

 

Mam problem z "blutkiem" we freePEMF duo. Komputer i android wykrywają go jako XM-15, mogę go sparować z komputerem lub komórką ale połączenia już nie mogę uzyskać. Zainstalowałem aplikację z GitHub-a blueBlood ale z braku połączenia nie działa.

Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

 

Ja używam XM-15B. Nie ma to znaczenia. Fatalna jest konstrukcja wewnątrz Arduino NANO R3 gdzie zaciski zewnętrzne są do procesora podłączone poprzez niepotrzebne oporniki i to powoduje problemy. Proszę zamiast oporników na Tx i Rx podłączyć dwie diody Schottky małej mocy w następujący sposób:

Moduł BT     Arduino

RXD --->|--- TX1

TXD ---|<--- RX0

Działa zdecydowanie lepiej. Diody Schottky mają najmniejszy spadek napięcia na złączu.

Zapytam na wszelki wypadek, ale wiesz, że aby moduł BT się włączył to trzeba przycisk podczas włączenia przytrzymać? Na wyświetlaczu musi się wyświetlić BT po prawej stronie.

Zmienił by także sam moduł.

Dodane przez Krzysiek w odpowiedzi na

Tak, moduł się włącza, wyświetla się BT i dioda na module mruga. Parowanie z androidem następuje po podaniu kodu 1234, jest komunikat o poprawnym parowaniu ale nie ma połączenia. Niebieska dioda na module cały czas miga. Kupię nowy modu i dam znać czy pomogło.

Może, ale nie sądzę. A jaki system operacyjny jest na komputerze? Druga sprawa to z którym portem COM się łączysz bo powinny powstać po parowaniu dwa nowe? Na obu nie działa? Jeden jest do sterowania, a drugi do komunikacji (kolejność losowa). 

Mój błąd. Ja próbowałem wysyłać pliki txt z terapią jak na komórkę lub inny komputer bezpośrednio z eksploratora plików. Przy wykorzystaniu downloadera i połączeniu z wirtualnym portem COM jest OK. Dzięki za pomoc.

Witam 

Moduł Bluetooth'a to XM-15B SPP jaki sugerowano użyć, generalnie nie pojawia się na żadnym z urządzeń podczas skanowania; android na Samsungu, czy windows 10. FreePEMF w trybie BT, dioda na module Bluetooth'a nie świeci. Próbowałem opcji z opornikami 330, diodami Schottky (1N5819 to jedyne jakie znalazłem), czy wersji na zwyczajne zworki jak zauważyłem na niektórych zdjęciach montażu urządzenia. Żadna z powyższych opcji nic nie zmienia. Jedyne co sprawdziłem multimetrem to napięcie prądu na pinach VCC i GND Bluetooth'a, które wahają się od 1.7V do 2.0V (za mało?), oraz na pinach D6 arduino i GND Bluetooth'a i tu jest około 5V. Dlaczego tak i czy to stanowi problem ? 

PS. tu można znaleźć zdjęcia montażu z moim urządzeniem: https://biotronika.pl/node/264

z góry dziękuje za fachową pomoc :)

Leszek

Bluetooth

diody schottky

 

Sam moduł bluetooth'a działa całkowicie poprawnie, podłączyłem go do zasilacza 5V, bez problemu sparowałem na obu moich urządzeniach, także wnioskuje że ten brak napięcia (około 2V) stanowił źródło problemu.

PSU sourcePSU source

 

Poprawiłem kabelki, ten (pomarańczowy) przekazujący napięcie do VCC bluetooth'a nie zwierał idealnie. Udało mi się pozytywnie załadować skrypt z poziomu downlodera na komputerze. Dziękuje, świetna zabawa i nauka z tego płynie.

 

wadliwy pomarańczowy kabelek

 Leszek