Druga część urządzenia qiWELLNESS

I jest już prototyp qiWELLNESS - druga część miniVOLLa.

Można dowolnie kształtować impulsowy sygnał wyjściowy od 12-40V lub podawać napięcie stałe. Oczywiście także jest zmiana biegunów potrzebna przy oddziaływaniu na punkty aktywne meridianów. Całość mieści się jednej dodatkowej płytce do miniVOLLa.

image

Przykład typowego sygnału do pobudzania meridianów.

image

Polish

Krzysztofie,

Gdzie można zakupić elektrody do EAV? Widać na zdjęciach i w którymś z filmów mówisz, że używasz fabrycznych. Mógłbyś napisać, gdzie i za ile można kupić takie fabryczne elektrody?

Language

Polish

Ja mam z Enso EL. Komplet 150zł brutto. Kupowane w tym roku. Trzeba zwrócić uwagę, aby nacięcie na końcówce było w kształcie litery Z, a nie w kształcie X.

Można także zrobić z elektrody mosiężnej do spawania - fi 2,5mm oraz kawałka drewnianego kołka lub flamastra. 

Language

Polish

Witajcie,

Potwierdzam cenę sondy AMSCAN firmy ENSO Electronics - 150zł brutto. Zakupiłem także elektrody ręczne (bez przewodów) - komplet 80zł brutto. Elektrody te są podłączane przewodami z wtykiem bananowym. Post ma charakter informacyjny dla pozostałych - nowych użytkowników.

Language

Polish

Krzysztof uruchomił, nie łatwy ale bardzo ciekawy projekt. Rewolucyjne jest spojrzenie na diagnostykę w różnych ujęciach. Nie mogę się doczekać na wyniki, opinie i doświadczenia osób z tego forum. Jestem zafascynowany tematem. Patrząc na sondę nie jestem pewien czy warto kupować gotową. Mosiądz ze względu na skład nie jest chyba najlepszym materiałem. Obudowę można zrobić samemu np. na drukarce. Sama końcówka (co oburzy purystów) mogła by być zrobiona np. z styku pomiarowego np. z f-my Semicon (Igła testowa 1060-D2-1.5N-AU-3.0 raster 4,00) czy TME. Sprężystość igły pomoże początkującym kontrolować siłę nacisku.   Można by wyprowadzić przycisk, osobno, dwoma przewodami do procesora, co pozwoli po dodaniu przekaźnika na przełączanie "w locie" po między trybami diagnostyki i terapii. W miejscu gdzie jest przełącznik Vegatest/EAV może dać przełącznik obrotowy, który umożliwi dodanie w przyszłości innych trybów np. zgodnego z DENAS/SCENAR, które zdają się być ciekawe i możliwe do zaimplementowania w tym projekcie chociaż niektóre zalecenia jak stosować są trochę przerażające.

 

Language

Polish

"Mosiądz jest jednym z najczęściej spotykanych stopów metali. Składa się on z miedzi i cynku (do 40% Zn). Najczęściej spotykane dodatki stopowe to ołów, aluminium, cyna, żelazo, mangan, chrom i krzem". Nie wdając się w szczegóły to może być połowa tablicy Mendelejewa. Z literatury wynika, że w kolejności najlepsze elektrody są z : shungite, złota, srebra, miedzi, chromu (specjalny stop krystaliczny). Materiały takie jak węgiel, stal nierdzewna, mosiądz  nie są zalecane. Być może mosiądz pojawił się w materiałach  reklamowych jakiegoś produktu gdyż jest tani, łatwy w obróbce i od tego momentu funkcjonuje obiegowo, trochę bezrefleksyjnie, jako "dobry" materiał. 

Language

Polish

może to być tłumaczenie z tłumaczenia gdzie zgubiła się nazwa metalu i sens przekazu. Wskazuje na to stwierdzenie " jedyny metal którego nie ma w organizmie ludzkim" . W odniesieniu do organizmu używa się raczej określenia "pierwiastek"  taki czy inny, określenie "metal" używane jest raczej tylko w odniesieniu do metali ciężkich. I jeżeli w organizmie ich nie ma to lepiej by tak zostało.

Language

Polish

Biorezonans i tematy pokrewne to dla mnie nowość. Niecierpliwie czekam na kolejne seminaria i nowe posty. Zakładam, że elektroterapia działa ale by tak było potrzebna jest trafna diagnoza i  to jest najciekawsze, gdzie rodzi się najwięcej pytań i wątpliwości. Mam nadzieję, że na tym forum znajdę odpowiedź czy to działa (diagnoza)? Liczę na to, że uczestnicy tego forum obiektywnie i szczerze podzielą się swoimi sukcesami czy niepowodzeniami gdyż nie są związani z komercyjnymi firmami i produktami.  Kilka razy poddałem się badaniom typu Vegatest i mam więcej wątpliwości po badaniach niż przed. Byłem bliski kupienia zestawu Spooky2, który wydawał się atrakcyjny ze względu na kilka możliwości skanowania. Ale pojawiło się pytanie jednego z użytkowników co robi źle, wyniki eksportuje do excela i je porównuje a  w kolejnych skanach nie można się doszukać elementów, które by się powtarzały,  zupełny szum.  Odpowiedzi były z pozycji wielkich autorytetów ale nie wnosiły nic do meritum. Finalnie skasowano możliwość eksportu do Excela. Inna osoba badała wodę z jeziora gdzie życie powinno być bardzo bogate. Napisał, że zrobił 4 pomiary i zupełny brak powtarzalności. W odpowiedzi zwrócono mu uwagę, że każde skanowanie zmienia stan badanego obiektu i jest to zupełnie normalne i dziwne, że tego nie rozumie. Odpowiedział, że to rozumie i wcześniej podzielił pobraną wodę na 4 porcje. Temat zniknął. Inny użytkownik chyba z polski robił sobie regularnie skany i na tej podstawie stosował terapie do czasu gdy uruchomił skanowanie ale musiał odłożyć elektrody na kanapę, gdy wrócił okazało się, że kanapa ma wszystkie jego dolegliwości. Chyba można mieć wątpliwości? Oczywiście są też opinie entuzjastyczne a nawet więcej niż entuzjastyczne. Chory wyda wszystkie pieniądze i uwierzy we wszystko co może dać mu nadzieję co cynicznie wykorzystują firmy i ludzie. Krzysztof zaprezentował na seminarium urządzenie gdzie diagnoza zależy od daty i płci. Na początku Spooky2 miał być portalem społecznościowym ale obecnie jest to przede wszystkim duży business, takie odnoszę wrażenie.  Sądzę, że qiWELLNESS da dużo odpowiedzi.

 

Language

Polish

Ciekawi mnie ile jest już osób zarejestrowanych na forum?

Juurd planujesz składać qiWELLNESS?

Language

Polish

i  skłaniam się do wersji modułowej na PCB. W tej chwili to widzę dwa moduły i otwartość na ewentualne poprawki, zmiany, rozbudowę..... Pytanie jest takie czy będę potrafił użyć qiWELLNESS tak by coś z tego wynikało? 

Language

Polish

W tym roku zaczęliśmy testy z qiWELLNESSem w gabinetach. Gdzieś tak pod koniec roku na pewno zrobię o tym program. Jest także pomysł na badanie kliniczne czy w ogóle Vegatest coś wykrywa. Jestem po kilkunastu testach (podwójna ślepa próba) i wydaje się, że tak. Na razie testujemy jak takie badanie zrobić. No i potrzebne jest około 10-20 tys PLN na badanie na próbie stu-kilkudziesięciu osób. Do testów wybraliśmy Helicobacter pylori bo łatwo ją wykryć metodami tradycyjnymi i jest w miarę powszechna.

 

Language

Polish

Krzysztofie,

W ostatnim webinarze pokazywałeś i mówiłeś o próbka/testach do Vegatest na helicobacter pylori i Borieliozę. Gdzie można kupić takie próbki? Czy w przypadku Boreliozy jedna próbka wystarczy by ją wykryć? Wiadomo że borelioza "ujawnia się" na różnych częstotliwościach.

Language

Polish