Co nowego 03/2018

Jesteśmy po pierwszym zjeździe grupy wiodącej i pierwszych warsztatach z multiZAP. 1-go kwietnia 2018 portal będzie obchodził roczek. Pojawiło się wiele wątków w których idea się będzie rozwijać. Wobec tego bez zbędnej beletrystyki przechodzę do sedna.

1. Obecnie portal jest w trakcie tłumaczenia na język angielski. Mamy także pierwszych użytkowników nie mówiących (czytających) po polsku. Niemniej naszym celem jest rozwój portalu w języku międzynarodowym z uwagi na możliwość dotarcia do zdecydowanie większej liczby osób. Założeniem inteligencji zbiorowej jest wykorzystywanie doświadczeń innych użytkowników i na tej podstawie dobieranie odpowiednich terapii dla danych osób. Działa to analogicznie do nawigacji Google. Inni jak stoją w korkach to nas nawigacja kieruje na szybszą trasę. W przypadku doboru skryptów to sprawa dużo bardziej skomplikowana. Niemniej około 50 tyś. aktywnych użytkowników jest potrzebnych, aby typować najskuteczniejsze terapie biorezonansowe. Nie ma ich tyle w Polsce, więc naturalnym jest, że portal przejdzie na język angielski i zmieni adres na biotronics.eu. Język polski i domena biotronika.pl będą dalej wspierane. Plan zakłada uruchomienie wersji EN do końca wakacji br.

2. Amiga pracuje nad nowym downloaderem skryptów terapii do urządzeń. Obecny skrypt cmd nie działa poprawnie na każdej konfiguracji PC. Docelowa wersja będzie plikiem exe z minimum funkcji. Sama ma także wykrywać port szeregowy, pod które jest podpięte urządzenie.

3. Hehaka stworzył nowe oprogramowanie do free-PEMF. Ma większe możliwości i poprawiono kilka funkcji. Do tego obsługuje pętle warunkowe. Jako czwarty fabryczny skrypt dodaliśmy aktywację szyszynki. Oprogramowanie jest dostępne na githubie. Powstanie też nowa instrukcja do bioZAP (PL i EN).

4. Mamy nowych kolegów, którzy zaangażowali się w tworzenie klas tłumaczących skrypty fabryczne z wielu urządzeń do języka bioZAP. Są opublikowane na githubie, jeśli komuś miałoby to pomóc.

5. W grupie wiodącej mamy ludzi parający się zawodowo różnymi zawodami. Są min. naturopaci, programiści, itp. Niemniej szukamy człowieka znającego drupala, mamy pomysły na przebudowę portalu, aby był bardziej przyjazny dla użytkowników.

6. Niedługo zaczniemy budować bazę skryptów i do niej wyszukiwarki. Chodzi o stworzenie bazy terapii pochodzących z różnych źródeł. Oczywiście dostęp do niej będzie otwarty.

7. Podczas projektowania multiZAP napotkaliśmy na poważny problem. Otóż Arduino NANO ma tylko 2 kB RAM i jest to zdecydowanie za mało do obsługi funkcji diagnostycznych i karty SD. Doszliśmy do wniosku, że trzeba będzie przejść na platformę Cortex M3 lub M4. I to na pewno zrobimy. Przeróbka multiZAPa to proces wielomiesięczny co bardzo opóźniłoby uruchomienie tej oczekiwanej funkcjonalności.  Niemniej na wewnętrznym zjeździe w lutym zrobiliśmy burzę mózgów w tej sprawie. Doszliśmy do genialnego wniosku! Zrobimy oprogramowanie na smartfona. System operacyjny telefonu nie ma znaczenia bo oprogramowanie powstanie na platformie Xamarin. Aplikacja w smartfonie pozwoli zarządzać skryptami terapii, prowadzić diagnostykę biorezonansową i komunikować będzie się bezpośrednio z portalem biotronika w celu dobierania najtrafniejszych skryptów. Komunikacja z multiZAPem będzie się odbywać przez bluetooth. Urządzenie będzie wyłączać bluetootha automatycznie podczas prowadzenia terapii. Później dodamy tę funkcjonalność do free-PEMFa.

8. Nowe studio zostało kupione. Kanał na YT w języku angielskim ruszy za pewne pod koniec wakacji lub najpóźniej na jesień. Do filmów będą dołączane napisy polskie.Plan jest, aby zrobić proste, krótkie poradniki jak się coś robi.

To nie wszystkie wątki w których się portal rozwija. Jeśli chcesz się zaangażować w rozwój tej ideii skorzystaj z formularza kontaktowego. Możesz też spotkać się z nami na tegorocznej Harmonii Kosmosu w dniach 22-24 czerwca 2018r.

Zapraszamy :)

Skoro już ma być przesiadka na coś wyższego, to niech już będzie M4. Jest prawie dwa razy szybszy, ma więcej funkcji  i jest niewiele więcej droższy niż M3. No i powinien dłużej wytrzymać, niż MultiZAP. Dotychczasowe urządzenia swoje potrafią i niech tak zostanie. Będzie to początkowa baza rozwojowa. Z czasem znajdą się chętni co zaprojektują płytki w KiCadzie lub w EasyEDA i nie trzeba będzie się bawić płytkami stykowymi. Jest dobrze, będzie lepiej.

To było nieuniknione. Czy podczas burzy padła koncepcja by zrezygnować z AD9850 i generować sygnał na własne potrzeby bezpośrednio z Arm'a ?

Miło popatrzeć jak rozwija się ten portal i z taką sumiennością. W takiej atmosferze można się spodziewać bardzo dobrych wyników nie tylko zdrowotnych ale i pro-społecznych. Sumienność godna Szwajcarii. Brawo!

Witam

Wykorzystuję biorezonans od ponad 20 lat. Obecnie posiadam prawa patentowe do przekazywania impulsu biorezonansowego poprzez jony ujemne powietrza. Upraszczając bezdotykowo poprzez układ oddechowy. O samych jonach można pisać wiele i obszernie. Połączenie dobroczynne prozdrowotne dwóch związków jonów i fali elektromagnetycznej o okreslonej częstotliwości. Poszukuję osób (konstruktorów) do wejścia w znakomity zakrojony projekt urządzenia. Czekam na info 

 

Na forum Spooky2 wspomniał ktoś o dużych sukcesach terapii polem elektromagnetycznym o natężęniu 0,1V/m2 (pasuje chyba do maty).
Podane są przykładowe wyniki badań klinicznych: choroba i zastosowana terapia.
Warunkiem dobrych rezultatów jest stosowanie częstotliwości nośnej od 10kHz do 15kHz kluczowanej w zakresie od 0,1Hz do 100Hz z krokiem 0,01Hz.
Podane są przykłady zestawów częstotliwości na różne przypadłości np.
częstotliwość nośna 12kHz:
4. Zapalenie stawów-artroza: 1,2 + 1,6 + 9,2 + 9,6 + 95,5 + 96,5 Hz,
 każda częstotliwość trwająca 300 s
 link do patentu:

http://www.google.com/patents/US6675047

Może warto by w Biozap, multliZap/freePEMF zaimplementować możliwość kluczowania nośnej?

 

 

freePEMF z wersją oprogramowania od 2018-10-29 ma taką możliwość. Przykład takiego skryptu jest tu. Wymaga użycia funkcji jump. W przykładzie jest użyte kluczowanie 10Hz z nośną 2kHz i wypełnieniem 10%. Sygnał nośny ma wypełnienie 50%. Można zrealizować każdą inną kombinację na bazie tego przykładu. Dokumentacja w wersji angielskiej jak pisać własne skrypty znajduje się tu: Dokumentacja bioZAP 2018-10-21 English (angielski)