Cewka pomarańczowa bardzo się grzeje

Fora

Witam,

Poradziłem sobie z całym montażem urządzenia i zrobieniem cewki pomarańczowej. Testuje urządzenie na programie 1. "Łokieć tenisisty".

Mam pytanie, czy to normalne, że w trakcie pracy cewka nagrzewa się do 45-50 stopni Celsjusza? Powoduje to nawet minimalne poparzenia na nadgarstku, co trochę mnie niepokoi...

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

witaj  posiadam czerwoną cewkę i też się grzeje da się wytrzymać choć nie wszyscy mogą , myślę że pomarańczowa będzie się grzała mocniej bo ma mniejszą oporność nie używaj jej na gołe ciało bo niema takiej potrzeby 

Grzeje się, ale nie tak, aby mocno parzyć. Proszę sprawdzić magnesem neodymowym, czy działa. Tzn czy magnes drga wewnątrz cewki. Może być taka awaria, że przez cewkę płynie stały prąd więc moc oddawana jest 2x większa co będzie powodować jej zdecydowanie nadmierne nagrzewanie.

A czy terapii "łokieć tenisisty" można też używać na zespół cieśni nadgarstka? Albo czy można najpierw zrobić sesję na łokciu a potem na nadgarstku (w tym samym dniu albo nawet jedna po drugiej) czy lepiej zrobić 21-dniową terapię na łokciu a dopiero potem na nadgarstku?

Niestety z urządzeniem albo cewka coś jest mocno nie w porządku. Rozladowuje się po jednym użyciu programu łokieć tenisisty. Ładowanie trwa 30 minut i zapala się zielona dioda, że bateria naładowana... wymienilem juz akumulator na nowy i sytacja dalej taka sama... Moja Mama chciała używać tego do wspomagania w leczeniu  a póki co jest to niemożliwe.

 

Mam ostatnie pytanie, czy ktoś mógłby (nawet odpłatnie) przyjąć ode mnie free Pemfa i sprawdzić go dokładnie, czy wszystko z nim ok? Ja juz zam nie wiem, co poradzic. Wysyłka na mój koszt oczywiście. Bardzo proszę o pomoc.

Nie sugeruj się zbytnio zieloną diodą. Zostaw ładowanie na kilka godzin. Ja u siebie widzę znaczącą różnicę jeśli chodzi o czas działania urządzenia po dłuższym ładowaniu, a po ładowaniu "do zielonej diody".
Najczęściej zostawiam ładowanie na noc i rano jest już Ok.

Ok, ale nie zmienia to faktu, że po jednym programie 1. "łokieć tenisisty" nie mogę już zrobić drugiego, bo urządzenie się wyłącza po 10 minutach, sygnalizując rozładowana baterię... i to jest mój główny problem, a nie samo ładowanie.

Przydałoby się zmierzyć napięcie na akumulatorze.

Może być konieczna kalibracja.

Warto zastosować się do punktu:

"5. Urządzenie zbyt krótko się ładuje i zbyt szybko się wyłącza z powodu rozładowanych baterii".

Linik poniżej:

https://biotronika.pl/ratuj-free-PEMF

Zastanawia mnie zbyt mocne grzanie się cewki które Pan wcześnieniej opisywał.

Jest kilka pytań które zadali poprzedni użytkownicy ale mimo tego nadal nie znamy odpowiedzi

a napewno ułatwią one zdiagnozowanie usterki .

Czy sprawdzał Pan rezystancje cewki ?

Czy wykonał Pan test z magnesem neodymowym ?

Też miałem problem z grzaniem się cewek, szczególnie niebieskiej. Debatowaliśmy z żoną co z tym problemem zrobić. Zaproponowała, że może ją obrobić wełną na szydełku. Pomysł został wprowadzony w życie a efekt jest rewelacyjny. Ładnie wygląda i już nie parzy :)

Cewka niebieska

Witam,

Ja z kolei cewki, które używane są jako samodzielne (bez maty) wykonuję w następujący sposób.

1. Po nawinięciu za pomocą pada, zamiast dratwy używam opasek do przewodów elektrycznych tzw. trytytek.

Trytytki

2. Na cewkę zakładam "rozkładany" peszel

Cewka w peszlu

Peszel rozkładany

 

Peszel kupiłem:

https://www.conrad.pl/p/waz-oslonowy-hellermanntyton-helaguard-pa6-double-slit-hg-dc16-o-10516-mm-czarny-604763?utm_medium=Email&utm_source=Order_confirmation&utm_term=604763

W przypadku cewki niebieskiej, należałoby zakupić peszel o większej średnicy wewnętrznej.