Opis

Czyli wszystko o zapperach, takich jak prostych na NE555 lub podobnej konstrukcji.

Nowy zapper+ zwany ionZAPPER

imageUszkodziłem bark na motorze krosowym co zainicjowało zaprojektowanie ciekawego urządzenia do jonoforezy i zappingu w jednym. Po 2 miesiącach od wypadku ręka mnie bolała i specjaliści zdiagnozowali zapalenie ścięgna długiej głowy bicepsa oraz konflikt podbarkowy (pod kaletką), w tym także stan zapalny w tym miejscu. Nieleczone przechodzi w stan przewlekły. Zastosowane leczenie NLPZ oraz rehabilitacja manualna. Ponieważ na fizjoterapeutę się czeka, sam się wyleczyłem w międzyczasie. Niemniej warto wzmocnić mięśnie i nie mieć takiego zdarzenia na przyszłość, więc rehabilitacja po wyleczeniu stanów zapalnych ma sens. 

Sama jonoforeza w moim przypadku działała krótkotrwale (kilka godzin) - tryb 1. Stosowałem Naproksen na elektrodzie ujemnej przez 20min., prąd regulowany 4-6mA. (pełna podziałka to 6mA) Pole czerwone to 4-6mA.

Dopiero zastosowanie prądu pulsującego (tryb 2) pomogło od razu i na trwale. W sumie wykonałem 4 zabiegi, ale po pierwszym razie już bark przestał boleć. Teraz stosuję profilaktyczne co 2 lub 3 dni jeden zabieg (tryb 2)

Częstotliwość zappera

Witam

Zbudowałem zappera plus i częstotliwość na 3 nóżce układu NE555 jest taka sama jak na wyjściu zappera. Zbudowałem drugie urządzenie, na 3 nóżce jest 30,2 kHz natomiast na wyjściu 60,4 kHz. Dlaczego tak się dzieje, w czym jest problem?

Pozdrawiam

Wart zapper

Witajcie. Długo się męczyłem z kurzajkami na stopach, próbując się ich pozbyć tradycyjnymi metodami. Nie udało się. W sieci znalazłem opis terapii podanej przez lekarza, za pomocą zappera. Schemat był podany w internecie - załączam go. Po zbudowaniu i zastosowaniu kurzajki "zniknęły". Co sądzicie o zastosowaniu tej wersji zappera do celów opisywanych tu na forum.Schemat Wart zapper

 

Ciekawy projekt zappera-plus z ustrojem 1mA

Jako przykład jak można wykonać zapper-plus umieszczam za zgodą autorki niniejsze materiały. Pani Agnieszka zastosowała ustrój amperomierza o zakresie 1mA.  Wobec tego konieczne było wprowadzenie modyfikacji do urządzenia i usunięcie niektórych części. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim upraszcza konstrukcję i nie ma konieczności kalibracji miernika.

zp1